28. 10. 2015, Kutná Hora – Pět kutnohorských neziskovek se v minulých letech rozhodlo pro realizaci veřejně prospěšného projektu. Zanedbaný kout na horním Žižkově zvaný Sklenářův dolík již rok společnými silami obnovují a za pomoci mnoha dobrovolníků mu postupně dávají tvář.
Další brigáda je naplánována na 15. listopadu. Sraz je domluven na osmou hodinu ranní a předpokládaný konec by měl být kolem třetí hodiny odpolední. Na tuto brigádu by neziskovky rády pozvaly i veřejnost a daly jim tak možnost podílet se na projektu v rámci občanského veřejného prostoru. Na programu této brigády bude zejména pokračování v čištění prostoru od kořenů či příprava přírodního hřiště pro kolektivní sporty. Oběd bude zajištěn ve skautské klubovně nedaleko místa brigády.

brigada_600
Konečným cílem tohoto projektu je vybudovat ze Sklenářova dolíku odpočinkové místo pro veřejnost. I z tohoto důvodu budou kutnohorské neziskovky opět pořádat ples. Minulý ročník ho pořádalo organizací celkem 5, letos se očekávají další dvě posily, které prozatím zůstávají překvapením. V pořadí již 2. ples neziskovek se uskuteční 30. 1. 2016 v kulturním domě Lorec